Tzv. „alternatívne“ médiá a mlátenie slamy

23. mája 2023, zdrdol, Nezaradené Spoločnosť

V dnešnej chaotickej dobe veľa Slovákov vkladá svoje budúce nádeje do tzv. „alternatívnych“ médií a celkom štedro ich podporuje, očividne dúfajúc, že „to pomôže“.

Z takýchto médií mne najznámejšie sú Slobodný vysielač, Infovojna, Zem&Vek a Kulturblog, Tieto sa aj samy hrdo puncujú ako „alternatíva“ k médiám hlavnoprúdovým.

Skúsme sa na to trošku pozrieť.

  1. Prinášanie faktov – Áno, tieto médiá skutočne celkom obšírne prinášajú svojim sledovateľom informácie tak z domáceho ako aj zo svetového diania, ktoré mainstream obchádza.
  2. Kritika – Tú robia niektorí na celkom dobrej úrovni, ale sú tu žiaľ aj nepríjemné skryté výnimky (k  tomu viac pod „falošnou alternatívou“).
  3. Analýzy – Analytikov a komentátorov je na Slovensku habadej – Michelko, Chmelár, Koróni, Baránek, Staněk, Huďo… Rad je dlhý.
  4. Falošná alternatíva – tou je pre mňa jednoznačne tzv. Infovojna, kde Lichtner a jeho pomocník veľmi usilovne pomáhali rozbiť jedinú vplyvnú slovenskú proľudovú, prokresťanskú a pronárodnú stranu v našej novodobej histórii, ĽSNS. To, s čím ani ja u kotlebovcov dnes nesúhlasím, však prišlo až potom ako ju rôzni Lichtnerovia, Dankovia, Michelkovia, Ficovia, Harabínovia a niektorí ďalší prakticky zničili v očiach Slovákov, ktorí im to zhltli aj s navijakom. Spomenutí používali rôzne podpásovky, náznaky a obvinenia zo skutkov, ktoré možno u kotlebovcov neboli najrozumnejšie, ale určite neboli „fašistické“, „nacistické“, „extrémistické“ atď. Dotyční zneužili naivitu slovenských voličov. Len na porovnanie – napríklad vo Švajčiarsku by im takéto niečo neprešlo, lebo aj keď má ľudová strana SVP značne tvrdšie názory na imigráciu, LGBT, rodinu, EU a podobne ako ĽSNS, nikto si ju nedovolí takto protizákonne nálepkovať, lebo majú podporu zhruba 30% voličov.
  5. Príčiny a dôsledky – To najdôležitejšie som si nechal na záver. Populárnou frázou sa stalo, že „alternatíva predsa otvára ľuďom oči“. Táto však totálne zlyháva, lebo žiadne (!) z tzv. „alternatívnych“ médií sa nezaoberá PRÍČINAMI daného stavu, ale všetky len analyzujú alebo komentujú daný stav. Rady ako „Voľte nabudúce rozumne!“ vôbec nejdú ku podstate našej katastrofy a teda ani k možným riešeniam. „Alternatívci“ prakticky len MLÁTIA SLAMU a pozerateľnosť spojená s dotáciami ich uspokojuje.

Môj už dlhoročný názor je, že daný stav vôbec neprekvapuje, lebo tak mainstream ako aj „alternatíva“ sú vychované na tom istom materskom mlieku, majú rovnaký, západný svetonázor (materialistický a ateistický) a veria tej istej západnej vede a historiografii. Kritiku je treba začať v akadémii a v „alternatívnych“ médiách.

Linky:
Korene dnešnej doby (video)
Problémy dnešnej doby (video)
Genesis of the Western Worldview (kniha; kto má kindle, tak zadarmo)