Založ si blog

Na Slovensku zlyháva inteligencia, dlhodobo.

Mnoho Slovákov je zmätených z vývoja v posledných rokoch a desaťročiach a nečudo, že zhruba tretina oprávnených voličov sa v budúcich voľbách opäť voliť nechystá. Nevedia koho voliť a ani prečo.

Dlhé roky som nevedel pochopiť, ako bolo možné, že naši predkovia sa nielenže zhruba 50 rokov nechali pomaďarčovať (1867-1918), ale našou oficiálnou historiografiou aj politikou doteraz akceptujeme prisvojenie si (predsa tiež aj nášho) Uhorska novovytvoreným národom Maďarov. Niektorí asi viete, že do nemčiny sa Maďarsko aj Uhorsko prekladá ako „Ungarn“, do angličtiny zasa ako „Hungary“, avšak už nie tak mnohým je známe, že ľudia hovoriaci týmito jazykmi ani len netušia, že Uhorsko bola po stáročia aj naša, slovenská  a plnohodnotná vlasť. A žiaľ nevie to stále ani mnoho Slovákov a tárajú o akomsi „1000 ročnom slovenskom útlaku pod Maďarmi“.

V posledných rokoch si však myslím, že som na stope k vysvetleniu tejto mojej dilemy. Totiž to slovenské, chorobne submisívne, správanie počas plandémie (voči covido-mafii), ale najnovšie aj počas ukrajinskej krízy (voči americkým hegemonistom a ich domácim prisluhovačom) má toho istého menovateľa ako to bolo v prípade „maďarského Uhorska“ a pomaďarčovania – impotentnú slovenskú inteligenciu.

Dnešná slovenská mentalita „ovce idúcej na bitúnok“ priam bije do očú. „Máme sa lepšie ako v komunizme!“ „Nemusíme už stáť v radoch na mäso a mandarínky“ „Dostať toaletný papier!“ „Môžeme ísť do cudziny!“ Čo tam po tom, že našou sprostosťou sú na nás nasmerované ruské rakety. – Opravte ma, ak sa mýlim.

A čo robí slovenská inteligencia? Zase si neplní svoju úlohu, ktorou podľa môjho skromného názoru je ukazovať národu „cestu“, kultúrou, politikou, filozofiou a aj logikou. – Veď sa len pozrite na tú zberbu, ktorá nám dnes vytvára zákony a „vládne“ (diktuje). Škoda dlhšieho vysvetľovania, lebo toto snáď už všetci vidia a majú na to aj svoj názor, či už taký alebo onaký. Avšak čo väčšina Slovákov nebadá, je, že ani tá samozvaná, tzv. „alternatíva“ nijakú „cestu“ neukazuje. Totiž len komentovať (napr. ako Kulturblog), zosmiešňovať (napr. ako Infovojna) alebo prognózovať (napr. ako prof. Staněk) sú dobré a v určitých situáciách vhodné metódy, ale isto nie postačujúce pre ďalšie ukazovanie smerovania spoločnosti. O hlbšie analýzy a akékoľvek vytyčovanie cieľov očividne v slovenskej inteligencii nikto nestojí.

RNDr. Zdenko Drdol:

Problémy dnešnej doby – https://youtu.be/hUlVY6dFofc

Korene dnešnej doby – https://youtu.be/XDfdvPWWmBg?t=0

Kulturblog; Umelá inteligencia a transhumanizmus – https://youtu.be/S97e_SUDuz0?t=671

Kulturblog; Logika a realita – https://youtu.be/nSdSF-VrV4I?t=649

Tag:

Einstein a jeho teórie relativity

26.05.2024

Témy „Einstein a jeho teórie relativity“ som sa pred zopár mesiacmi v mojich blogoch už trošku dotkol. Teraz pridávam niekoľko detailov a vytvoril som k tomu aj krátke video na YT: zdenko drdol, presnejšie Einstein a jeho teórie relativity. Táto téma je dôležitá, lebo mnohí z vás veria tzv. „modernej vede“ a neuvedomujete si, že hoci váš [...]

Darwin a darvinizmus

17.04.2024

Témy Darwin a jeho evolučná teória som sa pred zopár mesiacmi v mojich blogoch už trošku dotkol. Teraz pridávam niekoľko detailov a vytvoril som aj krátke video na YT: zdenko drdol, presnejšie Darwin a darvinizmus. Mnohí z vás celý život veria, že vaši pra-pra-pra-…predkovia boli potkany a skaly, ktoré boli prirodzene vytvorené z ničoho (tak ako [...]

Kopernik a Kopernikovský princíp

18.03.2024

Témy Kopernikovský princíp som sa pred zopár mesiacmi už trošku dotkol v blogu Kopernikovský princíp … Teraz pridávam niekoľko detailov. Málokto si uvedomuje, že dnešný spoločenský svetonázor je postavený na „modernej vede“, ktorá sa v stredoveku začala od skutočnej vedy odkláňať. Dnešná veda je založená na teóriách a špekuláciách, ktoré, aj keď [...]

Donald Trump

Trumpov tím nezaháľa: Harrisová je horšia než Biden, vyhlásil. Majú plán 'politického útoku'

21.07.2024 22:24

Republikáni volajú aj po rezignácii z prezidentské­ho postu.

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

Biden

Biden odstupuje z boja o Biely dom, podporil viceprezidentku Harrisovú

21.07.2024 20:02, aktualizované: 22:42

Myslím, že je v najlepšom záujme mojej strany a našej krajiny, aby som odstúpil, bolo mi cťou, uviedol prezident USA.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 94386x
Priemerná čítanosť článkov: 3146x

Autor blogu

Kategórie