Založ si blog

Darwinova evolučná teória a stredoškolská matematika.

V predošlom článku, Na Slovensku zlyháva inteligencia, dlhodobo, som skritizoval slovenskú inteligenciu v podstate za to, že v dôležitých momentoch zlyháva a niekedy dokonca kolaboruje. A deje sa to aj práve teraz pri Ukrajinskej kríze.

Viaceré reakcie na článok však boli pre mňa „nečitateľné“ najmä tým, že neobsahovali nijaké vecné protiargumenty. Nedalo sa z nich spoľahlivo rozpoznať, či daný „diskutér“ je len urazený, lebo sa do tej kritizovanej inteligencie sám radí, alebo naopak, či je to jednoducho reakcia nejakého táraja alebo provokatéra, ak chcete neinteligenta. Podľa tónu odhadujem skôr to druhé. Apelujem preto na vecnosť pripomienok a komentárov k dnešnému článku. Upozorňujem, že na tykanie alebo drzosť nereagujem, veď husi sme spolu nepásli, to viem isto.

Už predtým som v článku Slovensko a Západ – Problémy dnešnej doby vymenoval problémy, ktoré podľa mňa prispievajú k dezorientovanosti dnešných ľudí, a preto by sa malo o nich hovoriť. Dnešný článok o Darwinovej evolučnej teórii je v tomto duchu a spadá pod bod 7. (Moderná veda) daného článku. Túto tému považujem za kľúčovú pre tých, ktorí hľadajú príčiny chaosu v spoločnosti. Použijem pritom jednoduchú stredoškolskú matematiku.

**************

Charles Darwin evolúciu druhov nevynašiel, ale vo svojej teórii k nej len pridal chýbajúci mechanizmus. Dosiahol to prevzatím myšlienky iného biológa tým, že koncept odstránenie slabých a nespôsobilých prekrútil na koncept spôsobilejší sa presadia, čo všetci poznáme pod názvom prirodzená selekcia. Pôvod prvého života považoval za triviálny.

Podľa Darwinovej teórie, ako je dnes už známe, prirodzenej selekcii vždy predchádza náhodná mutácia v DNA. Jedná sa, technicky povedané, o „výhodnú poruchu v DNA“, ktorá podľa tejto teórie potom vedie k novému typu proteínu. (V Kulturblogu v relácii Umelá inteligencia a transhumanizmus som stručne popísal vytváranie proteínov z DNA).

Teraz sa na prirodzenú selekciu pozrime pomocou stredoškolskej matematiky. Ale najprv uvediem výsledok jednej doktorskej práce (Douglas D. Axe, Cambridge, zostručnené): „Pravdepodobnosť, že náhodná zmena v DNA povedie k výhodnému proteínu môže byť tak malá ako 1 ku 1077. (https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0022283604007624). Pritom, na porovnanie, v našej galaxii, Mliečnej ceste je odhadom „len“ 1067 atómov. Rozdiel je teda ešte 10 núl. Inými slovami, pravdepodobnosť náhodnej zmeny v DNA vedúca k výhodnému proteínu je porovnateľná s tým, že by ste na prvý pokus našli 1 určitý atóm v 10 miliardách galaxií veľkosti našej galaxie!

A teraz sa pozrime na „evolučný“ prechod ryby na súš, pričom táto „evolvovala“ napríklad na nejakého suchozemského cicavca. – K tomu bol potrebný úplne nový typ bunky, nové tkanivá, orgány a systémy orgánov. Žiabre museli „evolvovať“ na pľúca, šupiny na kožu, plutvy na končatiny a oči si museli „prievolvovať“ slzenie (nie z toho, čo tu videli, ale kvôli prachu). … A to všetko v dvoch pohlaviach.

Koľko takýchto náhodných, poruchových, ale zároveň výhodných krokov sa muselo v danom evolučnom príklade udiať? Tisíc? Stotisíc? Milión? A každý s pravdepodobnosťou približne 1 ku 1077! A to ešte nezvažujem evolučné zmeny od jednobunkových organizmov po človeka!

Chcem tým povedať, že Darwinova evolučná teória je matematicky vylúčená. Je to logický aj matematický nezmysel, okrem iného. Napriek tomu je táto teória jedným zo základných pilierov tvorby dnešného západného svetonázoru.

Tag:

Dilema tých, čo chcú voliť „pronárodne“

23.09.2023

V prvom rade treba povedať, že nejakú dilemu môže mať len niekto, kto sa začne nad nejakým problémom hlbšie zamýšľať, či už z vlastnej iniciatívy alebo pod vonkajším vplyvom. Ďalším aspektom je, že ľudia, ktorí by mali byť zodpovední, dôležité pojmy neobjasňujú. Akademici, politici, hlavnoprúdové a dokonca ani tzv. „alternatívne“ médiá [...]

Fico, Danko, V4 a parlamentné voľby 2023 na Slovensku

16.09.2023

Súčasná súdna moc na Slovensku sa niekedy správa, ako keby „videla ľuďom do hláv“, ako napríklad v prípadoch Mariána Kotlebu alebo Milana Mazureka. Mimochodom, takéto niečo si katolícka cirkev nedovolila tvrdiť ani v stredoveku, o čom svedčí, dokonca dvojnásobne, jej postup proti bludom Galilea Galileiho, najprv vydaním výstrahy r. 1616 (ktorú on ignoroval) a potom [...]

K téme obnovenia procesu s prezidentom Jozefom Tisom.

26.08.2023

Stručne nadväzujem na blog p. Tkáča „Dozrel čas na obnovenie procesu s prezidentom Jozefom Tisom“. (Hlavné správy, „Dozrel cas na obnovenie procesu s prezidentom Jozefom Tisom„) Ten čas nie že „dozrel“, ale už dávno prezrel. Podľa osoby pána prezidenta Jozefa Tisa je totiž dodnes nesprávne hodnotený aj 1. Slovenský štát. Jedným z dôsledkov tohoto krivého [...]

Jadrový reaktor / jadrová elektráreň /

Prvú poľskú jadrovú elektráreň postavia Američania, v turistickej destinácii

27.09.2023 18:33

Tak ako 20. storočie patrilo uhliu a rope, tak 21. storočiu patrí jadru, uviedol minister Morawiecki.

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Česko zintenzívni kontroly na svojich východných a západných hraniciach

27.09.2023 18:01, aktualizované: 18:30

Stále kontroly na hraniciach zatiaľ nie sú nevyhnutné.

commander

Bidenov pes pohrýzol už jedenásteho ochrankára, z Bieleho domu je v strese

27.09.2023 17:51

Aj ďalší Bidenov pes Major mnohokrát pohrýzol agentov tajnej služby.

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Karabach sa vyľudňuje. Polovica Arménov už ušla z domovov

27.09.2023 17:38

Život majú mnohí zbalený do jedinej tašky. Sedemdesiatročná učiteľka na dôchodku Vera Petrosianová utiekla so svojou rodinou z Náhorného Karabachu len s oblečením, ktoré mala na sebe. A neverí, že sa bude môcť raz vrátiť.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 61135x
Priemerná čítanosť článkov: 2911x

Autor blogu

Kategórie