Založ si blog

Fico, Danko, V4 a parlamentné voľby 2023 na Slovensku

Súčasná súdna moc na Slovensku sa niekedy správa, ako keby „videla ľuďom do hláv“, ako napríklad v prípadoch Mariána Kotlebu alebo Milana Mazureka.

Mimochodom, takéto niečo si katolícka cirkev nedovolila tvrdiť ani v stredoveku, o čom svedčí, dokonca dvojnásobne, jej postup proti bludom Galilea Galileiho, najprv vydaním výstrahy r. 1616 (ktorú on ignoroval) a potom naostro inkvizíciou r. 1633. Galileo napokon nebol odsúdený „kvôli hriechu“, ale len ako „silne podozrivý z hriechu“, čo bol vtedy obrovský rozdiel, lebo za hriech mohol byť nielen exkomunikovaný z cirkvi, ale aj odsúdený na smrť. Lenže toto sa nestalo práve preto, lebo rozhodovací tribunál nevedel spoľahlivo rozlíšiť, či Galileove myšlienky sformulované v knihe Dialogo sopra i due massimi sistemi del mondo („Dialóg týkajúci sa dvoch svetových systémov“) sú jeho vlastnými, alebo len teoretickými úvahami. Inými slovami – „nevideli mu do hlavy“.

Na pripomenutie, Galileo sa pridal ku Koperníkovej špekulácii, že Zem sa hýbe okolo Slnka, čím naštartoval modernú vedu a nasmeroval ju do slepej uličky, v ktorej západná civilizácia blúdi dodnes. Za vyše 400 rokov (!) však nikto translačný (t.j. skutočný a nie len akýsi, napríklad relatívny) pohyb Zeme vesmírom experimentálne nepreukázal. Airy r. 1871, Michelson-Morley r. 1887 a Einstein r. 1905, 1915 (okrem mnohých iných) si na tom „vylámali zuby“, aj keď akademická a spoločenská propaganda to úporne zakrýva a ponúka na vedu nefunkčné záplaty.

Galileo na svoju dobu skončil veľmi dobre a dožil v pohodlnom domácom väzení. Málokto tiež vie, že tesne pred smrťou, v liste svojmu študentovi a priateľovi Francescovi Rinuccinimu, svoj kopernikanizmus oľutoval.

Vlani sme dovolenkovali v blízkosti, tak sme sa na ten dom v Arcetri pri Florencii mohli aspoň zvonku pozrieť:

Ja do hláv dnešným mocipánom (a ani nikomu inému) nevidím, ale mám dôvodné podozrenie, že sú schopní kadečoho nekalého. Nemám teda istotu, môžem iba špekulovať, že nebude na poslednú chvíľu vyhlásený výnimočný stav a masová prechádzka dočasnými urnovými hájmi, pompézne nazývaná „Voľby do Národnej Rady Slovenskej republiky 2023“, prebehne. Ak sa občas obzeráte za tým, čo „voľby“ za posledných vyše 30 rokov Slovensku priniesli, tak snáď ten nádych irónie chápete.

Problém sa dá riešiť, malo by byť okamžite zvolané stretnutie krajín V4, ale na to by V4 predtým nesmeli rozbiť, uviedol Andrej Danko ohľadom problému okolo nelegálnych migrantov. Neviem, kto sú podľa Danka „oni“, viac by sa hodilo „my“, lebo Fico a Danko boli a sú silní podporovatelia a pretláčatelia (hoci pokrivenej) EU a (hoci zločinnej) NATO. Oni, keď boli pri moci, spustili proces, na ktorého konci je nevyhnutne americká vojenská prítomnosť na Slovensku a tým zrejme aj rakety namierené na Slovensko. Toto všetko sa nezlučuje s filozofiou V4 a odhaľuje Dankove a Ficove komentáre okolo V4 ako prelievanie krokodílích sĺz.

Linky:

Youtube – Zdenko Drdol
Genesis of the Western Worldview (kniha; kto má kindle, tak zadarmo)

Tag:

Slovenské národné povstanie – naozaj?

29.09.2023

Súčasní Slováci sú (sme) rozpoltení takmer vo všetkom a mnohí si mylne myslia, že na príčine je hlavne politika. Určite aj tá tu hrá svoju úlohu, ale problémy ležia omnoho hlbšie. Príčiny daného stavu treba hľadať tak v despotickom ateistickom spoločenskom svetonázore v politike, vede a historiografii, ako aj vo vnímaní Slovenskej republiky z rokov 1939-45. S tým [...]

Dilema tých, čo chcú voliť „pronárodne“

23.09.2023

V prvom rade treba povedať, že nejakú dilemu môže mať len niekto, kto sa začne nad nejakým problémom hlbšie zamýšľať, či už z vlastnej iniciatívy alebo pod vonkajším vplyvom. Ďalším aspektom je, že ľudia, ktorí by mali byť zodpovední, dôležité pojmy neobjasňujú. Akademici, politici, hlavnoprúdové a dokonca ani tzv. „alternatívne“ médiá [...]

K téme obnovenia procesu s prezidentom Jozefom Tisom.

26.08.2023

Stručne nadväzujem na blog p. Tkáča „Dozrel čas na obnovenie procesu s prezidentom Jozefom Tisom“. (Hlavné správy, „Dozrel cas na obnovenie procesu s prezidentom Jozefom Tisom„) Ten čas nie že „dozrel“, ale už dávno prezrel. Podľa osoby pána prezidenta Jozefa Tisa je totiž dodnes nesprávne hodnotený aj 1. Slovenský štát. Jedným z dôsledkov tohoto krivého [...]

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Benátky, Taliansko, gondoly, kanál

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 20 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

03.10.2023 22:11

Futbalová bránka privalila šesťročného chlapca v Iliašovciach, neprežil to. O nešťastí informovala televízia Markíza.

SR Košice UNLP nemocnica ilustračná snímka KEX

V košickej univerzitnej nemocnici zakázali návštevy pacientov

03.10.2023 21:52

Dôvodom je zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí a tiež vyšší výskyt respiračných ochorení. Zákaz platí do odvolania.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 63890x
Priemerná čítanosť článkov: 2904x

Autor blogu

Kategórie