Založ si blog

Fico, Danko, V4 a parlamentné voľby 2023 na Slovensku

Súčasná súdna moc na Slovensku sa niekedy správa, ako keby „videla ľuďom do hláv“, ako napríklad v prípadoch Mariána Kotlebu alebo Milana Mazureka.

Mimochodom, takéto niečo si katolícka cirkev nedovolila tvrdiť ani v stredoveku, o čom svedčí, dokonca dvojnásobne, jej postup proti bludom Galilea Galileiho, najprv vydaním výstrahy r. 1616 (ktorú on ignoroval) a potom naostro inkvizíciou r. 1633. Galileo napokon nebol odsúdený „kvôli hriechu“, ale len ako „silne podozrivý z hriechu“, čo bol vtedy obrovský rozdiel, lebo za hriech mohol byť nielen exkomunikovaný z cirkvi, ale aj odsúdený na smrť. Lenže toto sa nestalo práve preto, lebo rozhodovací tribunál nevedel spoľahlivo rozlíšiť, či Galileove myšlienky sformulované v knihe Dialogo sopra i due massimi sistemi del mondo („Dialóg týkajúci sa dvoch svetových systémov“) sú jeho vlastnými, alebo len teoretickými úvahami. Inými slovami – „nevideli mu do hlavy“.

Na pripomenutie, Galileo sa pridal ku Koperníkovej špekulácii, že Zem sa hýbe okolo Slnka, čím naštartoval modernú vedu a nasmeroval ju do slepej uličky, v ktorej západná civilizácia blúdi dodnes. Za vyše 400 rokov (!) však nikto translačný (t.j. skutočný a nie len akýsi, napríklad relatívny) pohyb Zeme vesmírom experimentálne nepreukázal. Airy r. 1871, Michelson-Morley r. 1887 a Einstein r. 1905, 1915 (okrem mnohých iných) si na tom „vylámali zuby“, aj keď akademická a spoločenská propaganda to úporne zakrýva a ponúka na vedu nefunkčné záplaty.

Galileo na svoju dobu skončil veľmi dobre a dožil v pohodlnom domácom väzení. Málokto tiež vie, že tesne pred smrťou, v liste svojmu študentovi a priateľovi Francescovi Rinuccinimu, svoj kopernikanizmus oľutoval.

Vlani sme dovolenkovali v blízkosti, tak sme sa na ten dom v Arcetri pri Florencii mohli aspoň zvonku pozrieť:

Ja do hláv dnešným mocipánom (a ani nikomu inému) nevidím, ale mám dôvodné podozrenie, že sú schopní kadečoho nekalého. Nemám teda istotu, môžem iba špekulovať, že nebude na poslednú chvíľu vyhlásený výnimočný stav a masová prechádzka dočasnými urnovými hájmi, pompézne nazývaná „Voľby do Národnej Rady Slovenskej republiky 2023“, prebehne. Ak sa občas obzeráte za tým, čo „voľby“ za posledných vyše 30 rokov Slovensku priniesli, tak snáď ten nádych irónie chápete.

Problém sa dá riešiť, malo by byť okamžite zvolané stretnutie krajín V4, ale na to by V4 predtým nesmeli rozbiť, uviedol Andrej Danko ohľadom problému okolo nelegálnych migrantov. Neviem, kto sú podľa Danka „oni“, viac by sa hodilo „my“, lebo Fico a Danko boli a sú silní podporovatelia a pretláčatelia (hoci pokrivenej) EU a (hoci zločinnej) NATO. Oni, keď boli pri moci, spustili proces, na ktorého konci je nevyhnutne americká vojenská prítomnosť na Slovensku a tým zrejme aj rakety namierené na Slovensko. Toto všetko sa nezlučuje s filozofiou V4 a odhaľuje Dankove a Ficove komentáre okolo V4 ako prelievanie krokodílích sĺz.

Linky:

Youtube – Zdenko Drdol
Genesis of the Western Worldview (kniha; kto má kindle, tak zadarmo)

Tag:

Einstein a jeho teórie relativity

26.05.2024

Témy „Einstein a jeho teórie relativity“ som sa pred zopár mesiacmi v mojich blogoch už trošku dotkol. Teraz pridávam niekoľko detailov a vytvoril som k tomu aj krátke video na YT: zdenko drdol, presnejšie Einstein a jeho teórie relativity. Táto téma je dôležitá, lebo mnohí z vás veria tzv. „modernej vede“ a neuvedomujete si, že hoci váš [...]

Darwin a darvinizmus

17.04.2024

Témy Darwin a jeho evolučná teória som sa pred zopár mesiacmi v mojich blogoch už trošku dotkol. Teraz pridávam niekoľko detailov a vytvoril som aj krátke video na YT: zdenko drdol, presnejšie Darwin a darvinizmus. Mnohí z vás celý život veria, že vaši pra-pra-pra-…predkovia boli potkany a skaly, ktoré boli prirodzene vytvorené z ničoho (tak ako [...]

Kopernik a Kopernikovský princíp

18.03.2024

Témy Kopernikovský princíp som sa pred zopár mesiacmi už trošku dotkol v blogu Kopernikovský princíp … Teraz pridávam niekoľko detailov. Málokto si uvedomuje, že dnešný spoločenský svetonázor je postavený na „modernej vede“, ktorá sa v stredoveku začala od skutočnej vedy odkláňať. Dnešná veda je založená na teóriách a špekuláciách, ktoré, aj keď [...]

mimovládky, petková, batková,

Mimovládky predstavili vlastné návrhy, ako zvýšiť transparentnosť ich financovania

28.05.2024 12:50

O návrhoch listom informovali aj poslancov NR SR. Súčasný návrh novely zákona o MVO je podľa nich v rozpore s európskym právom.

Ghaím-5

Irán dodal Rusom navádzané bomby Ghaím-5, pokus o nasadenie na Ukrajine sa nepodaril

28.05.2024 12:38

Nemecký odborník dodávku označil za "novú úroveň" vzájomnej vojenskej spolupráce oboch krajín.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Ficov zdravotný stav sa naďalej pomaly zlepšuje

28.05.2024 12:32

Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, ktorý spolupracuje s Rooseveltovou nemocnicou v Banskej Bystrici.

kilamtický protest, Portugalsko, koronavírus

Nemecký klimatický aktivista je kvôli dlhej hladovke v ohrození života

28.05.2024 12:07

Nemecký kancelár Olaf Scholz vyslovil už v piatok prianie, aby muž hladovku prerušil.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 91629x
Priemerná čítanosť článkov: 3054x

Autor blogu

Kategórie