Založ si blog

Einsteinove teórie a západná spoločnosť

Západný svetonázor, ktorý si bezhlavo osvojuje aj slovenská spoločnosť, či už niektorí aktívne alebo mnohí pasívne (Problémy dnešnej doby, bod 6), visí na tzv. „modernej vede“, menovite na Darwinovej evolučnej teórii – DET (Darwin) a Einsteinových teóriách (Špeciálna teória relativity – ŠTR a Všeobecná teória relativity – VTR; Einstein). Všetky tri tieto teórie sú nevedecké, ako také aj vyvrátené, avšak náhrada za ne nie je, a preto vládnuce, nazvime ich mierne „anglosaské“, kruhy ich neúprosne naďalej presadzujú v akadémii, v médiách, v politike atď. Žiaľ ani študenti nie sú o tomto informovaní. Dnes k tomu krátko čosi napíšem. Viac sa môžete dočítať v knižke Genesis of the Western Worldview, kapitola IV. „Modern science“. (Kto má Kindle aplikáciu a vie po anglicky, tak si ju môže prečítať zadarmo.)

**************

V dôsledku sna mladý, skromný Albert Einstein náhle dostal geniálny nápad, sadol si za stôl a vytvoril ďalekosiahlu Špeciálnu teóriu relativity. Tento popis je však jednoducho historka šírená akademickou obcou a médiami. Einstein svojimi teóriami v skutočnosti reagoval na reťazec špecifických experimentov uskutočnených v 19. storočí, ktoré sa stali problematickými pre materialistické kruhy. Takže možno prvou a najdôležitejšou otázkou týkajúcou sa Einsteinovho odkazu by mala byť tá, ktorá je starostlivo obchádzaná: prečo vlastne boli vynájdené Einsteinove teórie?

Treba poznamenať, že v druhej polovici 19. storočia stále chýbali experimentálne svedectvá v prospech heliocentrizmu (a v 21. storočí vlastne stále ešte chýbajú). V roku 1887 spôsobil paniku vo vedeckej komunite Michelsonov-Morleyho (MM) experiment, keď ani veľmi sofistikované zariadenie nedokázalo odhaliť obiehanie Zeme okolo Slnka (pozri „Genesis of the Western Worldview, dodatok 5“). Táto udalosť znamenala bod, v ktorom vedci vyčerpali empirické experimenty určené na preukázanie heliocentrizmu našej slnečnej sústavy a obrátili sa ku viacerým špekuláciám, z ktorých sa za pomoci akadémie a médií presadili tie Einsteinove, ŠTR a VTR.

Nebudem tu rozoberať detaily týchto teórií, spomeniem len zopár z mnohých problémov s nimi:

  1. V ŠTR rýchlosť svetla a každého objektu vo vesmíre je maximálne 300 tisíc km/s (čo poznáte zo školy), avšak vo VTR tento limit nie je (o tom ste už v škole zrejme nepočuli). V súčasnej „vede“ sa tieto teórie používajú podľa toho, ako sa ktorá práve hodí. Napríklad na „vysvetlenie“ MM experimentu sa používa ŠTR, ale na „Big Bang“ a terajšie „rozpínanie vesmíru“ sa aplikuje VTR.
  2. Inerciálny referenčný rámec, o ktorý sa opiera ŠTR nikde vo vesmíre neexistuje, lebo gravitačné a inerciálne sily (odstredivé, coriolis, euler) sú prítomné všade.
  3. Aká je okamžitá rýchlosť svetla vo vesmíre, to sa nevie a presne sa nedá zmerať ani len na Zemi. Napriek tomu sa to číslo používa na určovanie vzdialeností hviezd, veľkosti vesmíru, veku vesmíru atď.

Mohol by som pokračovať v problémoch s týmito teóriami, ale snáď to stačí.

Einsteinove „teórie“ sú druhou z protéz (spolu s Darwinovou), na ktorých sa tacká západná civilizácia už vyše 100 rokov. (Problémy dnešnej doby).

Tag:

Dilema tých, čo chcú voliť „pronárodne“

23.09.2023

V prvom rade treba povedať, že nejakú dilemu môže mať len niekto, kto sa začne nad nejakým problémom hlbšie zamýšľať, či už z vlastnej iniciatívy alebo pod vonkajším vplyvom. Ďalším aspektom je, že ľudia, ktorí by mali byť zodpovední, dôležité pojmy neobjasňujú. Akademici, politici, hlavnoprúdové a dokonca ani tzv. „alternatívne“ médiá [...]

Fico, Danko, V4 a parlamentné voľby 2023 na Slovensku

16.09.2023

Súčasná súdna moc na Slovensku sa niekedy správa, ako keby „videla ľuďom do hláv“, ako napríklad v prípadoch Mariána Kotlebu alebo Milana Mazureka. Mimochodom, takéto niečo si katolícka cirkev nedovolila tvrdiť ani v stredoveku, o čom svedčí, dokonca dvojnásobne, jej postup proti bludom Galilea Galileiho, najprv vydaním výstrahy r. 1616 (ktorú on ignoroval) a potom [...]

K téme obnovenia procesu s prezidentom Jozefom Tisom.

26.08.2023

Stručne nadväzujem na blog p. Tkáča „Dozrel čas na obnovenie procesu s prezidentom Jozefom Tisom“. (Hlavné správy, „Dozrel cas na obnovenie procesu s prezidentom Jozefom Tisom„) Ten čas nie že „dozrel“, ale už dávno prezrel. Podľa osoby pána prezidenta Jozefa Tisa je totiž dodnes nesprávne hodnotený aj 1. Slovenský štát. Jedným z dôsledkov tohoto krivého [...]

Zuzana Čaputová

Čaputová vyzvala ľudí na účasť vo voľbách. Ódor povzbudil, aby nenechali za seba rozhodovať

27.09.2023 19:39

Prečítajte si mimoriadny príhovor prezidentky a premiéra.

Radoslav Baťo

Baťo pre Pravdu: Pandémiu sprevádzal chaos, ktorý musíme prešetriť

27.09.2023 19:25

Podľa Baťu pandémiu na Slovensku symbolizoval „chaos, zmätočné rozhodnutia či atómovky“.

Péter Szijjártó

Szijjártó vstúpil do kampane, slovenská diplomacie si pre jeho výroky predvolala maďarského veľvyslanca

27.09.2023 19:21

Szijjártó vystúpil na viacerých miestach na južnom Slovensku a podporil politikov Aliancie.

pellegrini, fico, šimečka

Akú sú trendy dva dni pred voľbami? Boj medzi Smerom a PS bude napínavý. Kľúčový bude výsledok troch strán

27.09.2023 18:35

Rozhodne postoj Hlasu, ale aj výsledok SNS či Demokratov. Voliči rozhodnú už v sobotu 30. septembra.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 61145x
Priemerná čítanosť článkov: 2912x

Autor blogu

Kategórie