Založ si blog

CMBR a západná spoločnosť – koniec rozprávky o Big Bangu

V mojich blogoch sa snažím čo najjednoduchšie vysvetliť, že dnešný západný svetonázor by bez „modernej vedy“ (najmä Darwin a Einstein) nebol možný. Mnohí ľudia už sem-tam aj začínajú vidieť, že tí západniari sú v akosi primnohých ohľadoch podvodníci (politika, ekonomika, morálka …), ale tej západnej „vede“ ešte stále dôverujú neuvedomujúc si, ako to vplýva na ich životy. Je to možné preto, lebo v školách sa neučí to, čo by sa malo. Z viacerých možností pripustíme len tú našu. Školstvo často nevzdeláva, ale indoktrinuje.

Viac sa môžete dočítať v knižke Genesis of the Western Worldview, kapitola IV. „Modern science“. (Kto má Kindle aplikáciu a vie po anglicky, tak si ju môže prečítať zadarmo.)

Tiež tvrdím, že dnešná slovenská inteligencia a médiá, vrátane tých samozvaných „alternatívnych“, si neplnia svoje úlohy (Problémy dnešnej doby, bod 4, ) dôsledne odhaľovať PRÍČINY spoločenského marazmu.

Dnes ešte čo najstručnejšie priblížim jeden z najnovších problémov súčasnej „vedy“, aj keď tento je už tiež desaťročia známy – Cosmic Microwave Background Radiation (CMBR). Že ste o tom ešte nepočuli? To preto, že vedci si lámu hlavy, čo s tým a na verejnosti preto radšej čušia.

**************

Na začiatku 21. storočia je Západ v podobnej situácii ako bol pred Einsteinovým príchodom na scénu. Mainstreamová „veda“ je znovu v pozícii ohrozenia geocentrickou možnosťou, tentoraz kvôli meraniam kozmického mikrovlnného žiarenia pozadia (CMBR).

O čo ide? Podľa „Big Bang“ teórie, nič explodovalo, začalo si tvoriť priestor a začal plynúť čas. Nepredstaviteľná explózia nepredstaviteľne rýchlo a rýchlosťou oveľa väčšou ako je tá svetelná (aj keď to vraj nejde) vytvorila vodík a hélium. …  Aby som to skrátil – z ľahkých plynov sa „evolvovali“ ťažšie prvky, planéty, život, najprv jednobunkové organizmy a potom z nich aj my, ľudia. Voila! – tu sme. Ako keď princezná pobozká žabu a tá sa premení na rúčeho princa. Až na to, že nám to od prvotnej explózie ničoho trvalo miliardy rokov. Ale aj tak, nič neprirodzené alebo nadprirodzené. – Toľko moderná veda. A poznám aj ďalšie pikantné vysvetlenia.

Hrozí ale, že detičky sa už začnú rozprávke smiať. Big Bang totiž pôvodne predpokladal izotropný vesmír, to je taký, ktorý by vo všetkých smeroch vykazoval rovnaké vlastnosti. Bigbangári však majú teraz problém, lebo viaceré vesmírne sondy meraniami teploty vo vesmírnom priestore ukázali, že vesmír je anizotropný, teda s teplotnými anomáliami.

Dané obrázky sú tuším zo sondy WMAP (2001-2010), ale „vedci“ (vedátori) ich stále nevedia (dez)interpretovať tak, aby pritom nepadol súčasný západný svetonázor.

Na vysvetlenie obrázkov – matematicky, pomocou tzv. „sférických harmónií“ (to je rozšírenie Fourierových radov o dimenziu vyššie, pohrával sa s tým ešte aj Laplace), sa tieto teplotné anomálie dajú graficky združiť do väčších zhlukov (angl. „lobe“) a podľa zadaného parametra potom znázorniť želaný počet pólov. Prvý to urobil Max Tegmark, MIT. Niektoré z tých obrázkov sú skutočne zaujímavé, napr.:

  1. Rovina ekliptiky má výnimočné postavenie v quadrupóle (4 póly) a octapóle (8 pólov).
  2. Rovina rovníka je výnimočná v dipóle (2 póly). Táto anomália je navyše veľmi silná.

A ako dodatok, spojnica nebeských pólov (angl. „celestial poles“) je výnimočná tým, že nielenže prechádza stredom Zeme, ale smeruje aj do výnimočnej oblasti rádiogalaxií a kvazárov.

Takže vo vesmíre máme dve špecifické roviny a jednu špecifickú os, ktoré všetky pretínajú Zem.

CMB – Huterer.

Toto na Big Bang nevypadá. Existuje obrovský akademický dopyt interpretovať satelitné údaje (najnovšie tuším sonda PLANCK) ohľadom CMBR naturalistickým spôsobom, ale „uspokojivé vysvetlenie“ sa zatiaľ nenašlo. Výsledkom je akési zvláštne ticho. Môžeme očakávať vytvorenie novej teórie v einsteinovskom štýle, ktorú nikto nebude chápať, ale pomohla by zakryť nepríjemné fakty týkajúce sa CMBR. Takáto teória potom bude vypustená prostredníctvom kontrolovaných kanálov do globálnej spoločnosti.

Tag:

Slovenské národné povstanie – naozaj?

29.09.2023

Súčasní Slováci sú (sme) rozpoltení takmer vo všetkom a mnohí si mylne myslia, že na príčine je hlavne politika. Určite aj tá tu hrá svoju úlohu, ale problémy ležia omnoho hlbšie. Príčiny daného stavu treba hľadať tak v despotickom ateistickom spoločenskom svetonázore v politike, vede a historiografii, ako aj vo vnímaní Slovenskej republiky z rokov 1939-45. S tým [...]

Dilema tých, čo chcú voliť „pronárodne“

23.09.2023

V prvom rade treba povedať, že nejakú dilemu môže mať len niekto, kto sa začne nad nejakým problémom hlbšie zamýšľať, či už z vlastnej iniciatívy alebo pod vonkajším vplyvom. Ďalším aspektom je, že ľudia, ktorí by mali byť zodpovední, dôležité pojmy neobjasňujú. Akademici, politici, hlavnoprúdové a dokonca ani tzv. „alternatívne“ médiá [...]

Fico, Danko, V4 a parlamentné voľby 2023 na Slovensku

16.09.2023

Súčasná súdna moc na Slovensku sa niekedy správa, ako keby „videla ľuďom do hláv“, ako napríklad v prípadoch Mariána Kotlebu alebo Milana Mazureka. Mimochodom, takéto niečo si katolícka cirkev nedovolila tvrdiť ani v stredoveku, o čom svedčí, dokonca dvojnásobne, jej postup proti bludom Galilea Galileiho, najprv vydaním výstrahy r. 1616 (ktorú on ignoroval) a potom [...]

hrivna, Ukrajina, Kyjev

CNN: USA naliehajú na Ukrajinu, aby zosilnila boj proti korupcii

03.10.2023 20:07

Spojené štáty čoraz silnejšie naliehajú na Ukrajinu, aby pridala v boji proti korupcii, píše na svojej internetovej stránke americká televízia CNN.

fico, pellegrini, majerský

Sú na stole už len dve koalície? Fico štartuje rokovania. KDH uteká do opozície a Pellegrini už má svoju taktiku

03.10.2023 19:00

Začalo sa prvé kolo oficiálnych rokovaní o vzniku novej vlády. Pellegrini si uvedomuje svoju pozíciu čoraz viac a zrejme sa ju nebojí využiť.

Mondi SCP, Ružomberok

Výkonnejší kotol v ružomberských papierňach vraj zhorší ovzdušie. Spustili petíciu

03.10.2023 17:21

„Žijeme v dopravnom a ekologickom pekle. Obávame sa zhoršenia životného prostredia,“ komentuje plán výmeny starého kotla za podstatne výkonnejší mestský poslanec Ján Kuráň. Primátor hovorí o strašení.

Voľby 2023 / Volebná miestnosť /

Vo Vysokých Tatrách prišlo voliť viac turistov než domácich

03.10.2023 16:51

Vo Vysokých Tatrách odvolilo 4 064 voličov, z toho 2 089 na hlasovacie preukazy.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 63873x
Priemerná čítanosť článkov: 2903x

Autor blogu

Kategórie