Založ si blog

Tzv. „liberálna demokracia“ a tzv. „voľby“ do Národnej rady SR 2023

Súdruhovia. Sloveni, Slováci a Slovákovia, zase raz sa bezhlavo rútite do neznáma. Trolovia vás tam ťahajú zámerne a úspešne.

Tentoraz to bude, teda ak vám to mocipáni ešte povolia, akt hádzania lístočkov do urien. Úrady, politici a médiá spoločne tvrdia, že do „volebných“, kým niektorí s trochu poetickejšími alebo realistickejšími sklonmi by ich kľudne mohli nazvať skôr „pohrebnými“.

Súdiac podľa rozhovorov a diskusií v mainstreamových, ale aj tzv. „alternatívnych“ médiách väčšina z vás netuší a ten zvyšok ani len nechce tušiť, že čo vlastne zamýšľate urobiť.

Nemáte podklady pre skutočné VOĽBY, lebo nepoznáte programy strán, čo je často úmysel politikov, ale aj vaša chyba, lebo hovoriť o programoch nevyžadujete. Stačí vám „kto s kým“ alebo „kto s kým nie“. „Čo“ je vám vedľajšie.

Dookola a bežne „fašistujete“, „nacistujete“ alebo „komunistujete“, napriek tomu, že fašisti, nacisti a komunisti nikde vo svete už dávno nie sú (nie, nájsť nejaké spoločné črty nestačí). Gauneri, zločinci, manipulátori … – vhodných nálepiek je dostatok, ale vy používate tie, ktoré vám podhadzujú tí, ktorí s vami najviac manipulujú.

Kto čítal moje blogy, tak vie, koho a najmä čo tu mám namysli – liberálnu demokraciu. LD je pritom ideológia, ktorá stála za všetkými manipuláciami v 20. storočí a z trojuholníka fašizmus/nacizmus,  socializmus/komunizmus a liberálna demokracia je tu už práve len LD – živá, záludná a všetkého schopná. A „vyhynuté ideológie“ vám podhadzuje práve preto, aby zamaskovala svoje výčiny v 20. a už aj 21. storočí. Medzi tými troma ideológiami však svätých nebolo, to len vojnová a povojnová propaganda víťazov urobila a naďalej robí svoje. Na Slovensku sa to prejavuje tak, že len minimum politických strán nemá LD priamo vo svojej krvi.

Tzv. slovenskú „inteligenciu“ a tzv. „alternatívne“ médiá dnes už radšej nespomeniem, lebo pre ňu a pre ne nemám dostatok slušných slov. Takže aspoň jedna skromná rada pre tých, ktorí by o nejakú odo mňa stáli: ŽIADAJTE, aby sa hovorilo o PROGRAMOCH STRÁN!“.

Linky:
Problémy dnešnej doby (video)
Korene dnešnej doby (video)
Genesis of the Western Worldview (kniha; kto má kindle, tak zadarmo)

Tag:

Slovenské národné povstanie – naozaj?

29.09.2023

Súčasní Slováci sú (sme) rozpoltení takmer vo všetkom a mnohí si mylne myslia, že na príčine je hlavne politika. Určite aj tá tu hrá svoju úlohu, ale problémy ležia omnoho hlbšie. Príčiny daného stavu treba hľadať tak v despotickom ateistickom spoločenskom svetonázore v politike, vede a historiografii, ako aj vo vnímaní Slovenskej republiky z rokov 1939-45. S tým [...]

Dilema tých, čo chcú voliť „pronárodne“

23.09.2023

V prvom rade treba povedať, že nejakú dilemu môže mať len niekto, kto sa začne nad nejakým problémom hlbšie zamýšľať, či už z vlastnej iniciatívy alebo pod vonkajším vplyvom. Ďalším aspektom je, že ľudia, ktorí by mali byť zodpovední, dôležité pojmy neobjasňujú. Akademici, politici, hlavnoprúdové a dokonca ani tzv. „alternatívne“ médiá [...]

Fico, Danko, V4 a parlamentné voľby 2023 na Slovensku

16.09.2023

Súčasná súdna moc na Slovensku sa niekedy správa, ako keby „videla ľuďom do hláv“, ako napríklad v prípadoch Mariána Kotlebu alebo Milana Mazureka. Mimochodom, takéto niečo si katolícka cirkev nedovolila tvrdiť ani v stredoveku, o čom svedčí, dokonca dvojnásobne, jej postup proti bludom Galilea Galileiho, najprv vydaním výstrahy r. 1616 (ktorú on ignoroval) a potom [...]

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Benátky, Taliansko, gondoly, kanál

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

03.10.2023 22:11

Futbalová bránka privalila šesťročného chlapca v Iliašovciach, neprežil to. O nešťastí informovala televízia Markíza.

SR Košice UNLP nemocnica ilustračná snímka KEX

V košickej univerzitnej nemocnici zakázali návštevy pacientov

03.10.2023 21:52

Dôvodom je zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí a tiež vyšší výskyt respiračných ochorení. Zákaz platí do odvolania.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 63900x
Priemerná čítanosť článkov: 2905x

Autor blogu

Kategórie