Založ si blog

Tzv. „alternatívne“ médiá a mlátenie slamy

V dnešnej chaotickej dobe veľa Slovákov vkladá svoje budúce nádeje do tzv. „alternatívnych“ médií a celkom štedro ich podporuje, očividne dúfajúc, že „to pomôže“.

Z takýchto médií mne najznámejšie sú Slobodný vysielač, Infovojna, Zem&Vek a Kulturblog, Tieto sa aj samy hrdo puncujú ako „alternatíva“ k médiám hlavnoprúdovým.

Skúsme sa na to trošku pozrieť.

  1. Prinášanie faktov – Áno, tieto médiá skutočne celkom obšírne prinášajú svojim sledovateľom informácie tak z domáceho ako aj zo svetového diania, ktoré mainstream obchádza.
  2. Kritika – Tú robia niektorí na celkom dobrej úrovni, ale sú tu žiaľ aj nepríjemné skryté výnimky (k  tomu viac pod „falošnou alternatívou“).
  3. Analýzy – Analytikov a komentátorov je na Slovensku habadej – Michelko, Chmelár, Koróni, Baránek, Staněk, Huďo… Rad je dlhý.
  4. Falošná alternatíva – tou je pre mňa jednoznačne tzv. Infovojna, kde Lichtner a jeho pomocník veľmi usilovne pomáhali rozbiť jedinú vplyvnú slovenskú proľudovú, prokresťanskú a pronárodnú stranu v našej novodobej histórii, ĽSNS. To, s čím ani ja u kotlebovcov dnes nesúhlasím, však prišlo až potom ako ju rôzni Lichtnerovia, Dankovia, Michelkovia, Ficovia, Harabínovia a niektorí ďalší prakticky zničili v očiach Slovákov, ktorí im to zhltli aj s navijakom. Spomenutí používali rôzne podpásovky, náznaky a obvinenia zo skutkov, ktoré možno u kotlebovcov neboli najrozumnejšie, ale určite neboli „fašistické“, „nacistické“, „extrémistické“ atď. Dotyční zneužili naivitu slovenských voličov. Len na porovnanie – napríklad vo Švajčiarsku by im takéto niečo neprešlo, lebo aj keď má ľudová strana SVP značne tvrdšie názory na imigráciu, LGBT, rodinu, EU a podobne ako ĽSNS, nikto si ju nedovolí takto protizákonne nálepkovať, lebo majú podporu zhruba 30% voličov.
  5. Príčiny a dôsledky – To najdôležitejšie som si nechal na záver. Populárnou frázou sa stalo, že „alternatíva predsa otvára ľuďom oči“. Táto však totálne zlyháva, lebo žiadne (!) z tzv. „alternatívnych“ médií sa nezaoberá PRÍČINAMI daného stavu, ale všetky len analyzujú alebo komentujú daný stav. Rady ako „Voľte nabudúce rozumne!“ vôbec nejdú ku podstate našej katastrofy a teda ani k možným riešeniam. „Alternatívci“ prakticky len MLÁTIA SLAMU a pozerateľnosť spojená s dotáciami ich uspokojuje.

Môj už dlhoročný názor je, že daný stav vôbec neprekvapuje, lebo tak mainstream ako aj „alternatíva“ sú vychované na tom istom materskom mlieku, majú rovnaký, západný svetonázor (materialistický a ateistický) a veria tej istej západnej vede a historiografii. Kritiku je treba začať v akadémii a v „alternatívnych“ médiách.

Linky:
Korene dnešnej doby (video)
Problémy dnešnej doby (video)
Genesis of the Western Worldview (kniha; kto má kindle, tak zadarmo)

Tag:

1. ČSR, Slováci a Aristoteles

21.05.2023

V diskusii na Hlavných Správach pod mojim článkom „Niekoľkokrát malo Slovensko šťastie sprostých, ďalší raz ho už nemusí mať“ zaznelo kadečo a spomeniem aspoň jeden text: „Mna okrem toho co ste napisal na vas stve, ze Slovakov obvinujete z vyhnania Nemcov zo Sudiet. Je to rovnaka loz, aku vedu Madari, ze ich Slovaci vyhanali zo Slovenska.“ Ak je pravdou, že [...]

Niekoľkokrát malo Slovensko šťastie sprostých, ďalší raz ho už nemusí mať

18.05.2023

Neviem, či si uvedomujete, aké „šťastie“ sme mali za posledných čosi vyše sto rokov. Pre kritikov vopred uvádzam, že úmyselne nevytrhávam s kontextu, ale snažím sa najmä doplniť to, čo je pred verejnosťou z našej histórie zámerne vynechávané alebo prekrútené. Opravte, doplňte. 1. Vznik 1. ČSR väčšina Slovákov dnes chápe ako oslobodenie „spod útlaku [...]

Tzv. „liberálna demokracia“ a tzv. „voľby“ do Národnej rady SR 2023

15.05.2023

Súdruhovia. Sloveni, Slováci a Slovákovia, zase raz sa bezhlavo rútite do neznáma. Trolovia vás tam ťahajú zámerne a úspešne. Tentoraz to bude, teda ak vám to mocipáni ešte povolia, akt hádzania lístočkov do urien. Úrady, politici a médiá spoločne tvrdia, že do „volebných“, kým niektorí s trochu poetickejšími alebo realistickejšími sklonmi by [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 41605x
Priemerná čítanosť článkov: 2774x

Autor blogu

Kategórie