Založ si blog

Tzv. „alternatívne“ médiá a mlátenie slamy

V dnešnej chaotickej dobe veľa Slovákov vkladá svoje budúce nádeje do tzv. „alternatívnych“ médií a celkom štedro ich podporuje, očividne dúfajúc, že „to pomôže“.

Z takýchto médií mne najznámejšie sú Slobodný vysielač, Infovojna, Zem&Vek a Kulturblog, Tieto sa aj samy hrdo puncujú ako „alternatíva“ k médiám hlavnoprúdovým.

Skúsme sa na to trošku pozrieť.

  1. Prinášanie faktov – Áno, tieto médiá skutočne celkom obšírne prinášajú svojim sledovateľom informácie tak z domáceho ako aj zo svetového diania, ktoré mainstream obchádza.
  2. Kritika – Tú robia niektorí na celkom dobrej úrovni, ale sú tu žiaľ aj nepríjemné skryté výnimky (k  tomu viac pod „falošnou alternatívou“).
  3. Analýzy – Analytikov a komentátorov je na Slovensku habadej – Michelko, Chmelár, Koróni, Baránek, Staněk, Huďo… Rad je dlhý.
  4. Falošná alternatíva – tou je pre mňa jednoznačne tzv. Infovojna, kde Lichtner a jeho pomocník veľmi usilovne pomáhali rozbiť jedinú vplyvnú slovenskú proľudovú, prokresťanskú a pronárodnú stranu v našej novodobej histórii, ĽSNS. To, s čím ani ja u kotlebovcov dnes nesúhlasím, však prišlo až potom ako ju rôzni Lichtnerovia, Dankovia, Michelkovia, Ficovia, Harabínovia a niektorí ďalší prakticky zničili v očiach Slovákov, ktorí im to zhltli aj s navijakom. Spomenutí používali rôzne podpásovky, náznaky a obvinenia zo skutkov, ktoré možno u kotlebovcov neboli najrozumnejšie, ale určite neboli „fašistické“, „nacistické“, „extrémistické“ atď. Dotyční zneužili naivitu slovenských voličov. Len na porovnanie – napríklad vo Švajčiarsku by im takéto niečo neprešlo, lebo aj keď má ľudová strana SVP značne tvrdšie názory na imigráciu, LGBT, rodinu, EU a podobne ako ĽSNS, nikto si ju nedovolí takto protizákonne nálepkovať, lebo majú podporu zhruba 30% voličov.
  5. Príčiny a dôsledky – To najdôležitejšie som si nechal na záver. Populárnou frázou sa stalo, že „alternatíva predsa otvára ľuďom oči“. Táto však totálne zlyháva, lebo žiadne (!) z tzv. „alternatívnych“ médií sa nezaoberá PRÍČINAMI daného stavu, ale všetky len analyzujú alebo komentujú daný stav. Rady ako „Voľte nabudúce rozumne!“ vôbec nejdú ku podstate našej katastrofy a teda ani k možným riešeniam. „Alternatívci“ prakticky len MLÁTIA SLAMU a pozerateľnosť spojená s dotáciami ich uspokojuje.

Môj už dlhoročný názor je, že daný stav vôbec neprekvapuje, lebo tak mainstream ako aj „alternatíva“ sú vychované na tom istom materskom mlieku, majú rovnaký, západný svetonázor (materialistický a ateistický) a veria tej istej západnej vede a historiografii. Kritiku je treba začať v akadémii a v „alternatívnych“ médiách.

Linky:
Korene dnešnej doby (video)
Problémy dnešnej doby (video)
Genesis of the Western Worldview (kniha; kto má kindle, tak zadarmo)

Tag:

Einstein a jeho teórie relativity

26.05.2024

Témy „Einstein a jeho teórie relativity“ som sa pred zopár mesiacmi v mojich blogoch už trošku dotkol. Teraz pridávam niekoľko detailov a vytvoril som k tomu aj krátke video na YT: zdenko drdol, presnejšie Einstein a jeho teórie relativity. Táto téma je dôležitá, lebo mnohí z vás veria tzv. „modernej vede“ a neuvedomujete si, že hoci váš [...]

Darwin a darvinizmus

17.04.2024

Témy Darwin a jeho evolučná teória som sa pred zopár mesiacmi v mojich blogoch už trošku dotkol. Teraz pridávam niekoľko detailov a vytvoril som aj krátke video na YT: zdenko drdol, presnejšie Darwin a darvinizmus. Mnohí z vás celý život veria, že vaši pra-pra-pra-…predkovia boli potkany a skaly, ktoré boli prirodzene vytvorené z ničoho (tak ako [...]

Kopernik a Kopernikovský princíp

18.03.2024

Témy Kopernikovský princíp som sa pred zopár mesiacmi už trošku dotkol v blogu Kopernikovský princíp … Teraz pridávam niekoľko detailov. Málokto si uvedomuje, že dnešný spoločenský svetonázor je postavený na „modernej vede“, ktorá sa v stredoveku začala od skutočnej vedy odkláňať. Dnešná veda je založená na teóriách a špekuláciách, ktoré, aj keď [...]

tajch, Nová Baňa

Deti uviazli v bahne vypustenej vodnej nádrže, museli ich ratovať hasiči. Už predtým tam s blatom „bojovali“ viacerí

28.05.2024 13:00

Dvaja chlapci sa zatúlali tam, kde nemali a skončilo to záchranárskou akciou. Vo vypustenom jazere skončil jeden z nich po kolená v blate a nevedel sa odtiaľ vyslobodiť.

mimovládky, petková, batková,

Mimovládky predstavili vlastné návrhy, ako zvýšiť transparentnosť ich financovania

28.05.2024 12:50

O návrhoch listom informovali aj poslancov NR SR. Súčasný návrh novely zákona o MVO je podľa nich v rozpore s európskym právom.

Ghaím-5

Irán dodal Rusom navádzané bomby Ghaím-5, pokus o nasadenie na Ukrajine sa nepodaril

28.05.2024 12:38

Nemecký odborník dodávku označil za "novú úroveň" vzájomnej vojenskej spolupráce oboch krajín.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Ficov zdravotný stav sa naďalej pomaly zlepšuje

28.05.2024 12:32

Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, ktorý spolupracuje s Rooseveltovou nemocnicou v Banskej Bystrici.

zdrdol

Je nemožné, aby sa niekto začal učiť to, o čom si myslí, že už vie. (Epictetus)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 91632x
Priemerná čítanosť článkov: 3054x

Autor blogu

Kategórie